Zdravý životní styl – co to je?

Štíhlá postava a štíhlé tělo je něco, o čem většina žen sní. Ne každý si však uvědomuje, že k dosažení kýžených výsledků není třeba hladovět ani trávit mnoho hodin denně v posilovně, ale stačí změnit svůj životní styl na zdravý.

Samozřejmě to nějakou dobu potrvá, než změny přinesou kýžené výsledky, ale nakonec bude šťastná každá žena. Mnohé dámy se jistě zeptají, jaké konkrétní změny se chystají, co by se mělo dělat? V první řadě byste měli velmi omezit konzumaci sladkostí a jiných nezdravých pochutin z rychlého občerstvení.

Kromě toho se budete muset rozhodnout sportovat několikrát týdně – ideálně 3-4. Naštěstí stačí 50 – 60 minut cvičení. Je lepší cvičit častěji a méně než mnoho hodin, ale pouze jednou týdně. Pokud jde o druh pohybové aktivity, měl by se vybírat podle individuálních zájmů – pro někoho to může být kondice, pro jiného může být zajímavější běh.

Jak žít zdravě?

Většina žen ráda obdivuje krásu a štíhlé, atletické postavy filmových hvězd nebo jiných slavných osobností, aniž by si myslely, že mohou vypadat stejně dobře nebo ještě lépe. Nejde samozřejmě o zkrášlování, ale o nastartování zdravého života – to se určitě pozitivně projeví na vzhledu každého člověka.

Když se mluví o zdravém životním stylu, většina lidí pravděpodobně myslí na nějaké přísné diety nebo mučení v posilovně. Je však třeba si uvědomit, že stačí vzdát se pár nezdravých návyků, abyste vypadali a cítili se mnohem lépe než dříve. V případě stravování by mělo být základním pravidlem nepřejídat se a vyhýbat se mlsání, zejména večer, kdy máte chuť jíst nezdravé tučné svačiny.

Sladkosti je dobré omezit, ale samozřejmě si můžete dovolit sníst jednou týdně pár kostek čokolády nebo kousek dortu. Je dobré se také snažit hýbat, alespoň třikrát týdně po 45 minutách. Na začátek postačí svižnější procházka.

Stojí za to žít zdravě

To, co stále častěji slyšíte ve všech médiích, je zdravý životní styl. Mluví o tom nejen nutriční specialisté nebo fitness instruktoři, ale i rozpoznatelní lidé, kteří teoreticky nemají s intenzivním tréninkem nic společného. Ukazuje se však, že zdravě jíst a pravidelně sportovat se stává něčím velmi oblíbeným, takže i mezi cíli klubů mohou být lidé, kteří toto téma velmi dobře znají.

Co je to zdravý životní styl? Neexistuje žádná správná definice, protože to může být pro každého trochu jiné, ale v každém případě to určitě znamená vstát z pohodlného gauče a začít dobrodružství se sportem.

Každý se samozřejmě může rozhodnout pro jiný druh pohybové aktivity – pro jednoho bude ideálním řešením běhání, pro někoho jízda na kole nebo cvičení v posilovně pod dohledem instruktora. V každém případě stojí za to pamatovat na pohyb alespoň třikrát týdně – projeví se to nejen na fyzickém vzhledu, ale zlepší i pohodu cvičence.