Cvičení v tělocvičně a dieta

Pokud se chystáme začít cvičit v posilovně, měli bychom se v první řadě seznámit se základními výživovými pravidly, která se nás týkají. Pouze správně zvolené cvičení v kombinaci s dietou dávají požadovaný účinek.

V první řadě musíme zvážit, jakého efektu chceme dosáhnout. Pokud chceme pouze zhubnout, a nechceme nutně pronikat do způsobů formování postavy, může být lepší chodit na koupaliště nebo jezdit na kole či běhat. Návštěva posilovny může doplnit další metody redukce hmotnosti.

Při práci na soše a konkrétních částech těla byste se měli seznámit s pravidly výživy. V tomto případě je velmi důležitá správná strava. V první řadě je důležité množství bílkovin v jídle a správný čas jíst. Je třeba pamatovat na to, že jídlo by se mělo sníst krátce po tréninku, aby svalová vlákna měla správné množství bílkovin pro regeneraci. Nejzdravější bílkoviny jsou v tuňákovi nebo tvarohu. Je také dobré pamatovat na večeři bohatou na bílkoviny, protože v noci se naše tělo regeneruje, když spíme.

Být fit, to znamená pravidelně cvičit

To, jak moc je o své zdraví dbáno, vysvětluje například stav pleti, celková image, pohoda nebo ochota pracovat. Když na obličeji vidíte pupínky, vypadáte unaveně, nechce se vám do ničeho, pak si můžete být jisti, že by se vám změna v životě hodila. Zdravé produkty zaváděné do každodenní stravy jsou jen špičkou ledovce. Být fit znamená starat se o sebe tím nejlepším možným způsobem.

Abyste se o své tělo mohli začít starat, potřebujete také pravidelný pohyb. Tohle není ten druh dopravy, kdy musíte od pondělí do pátku opustit blok a jít na parkoviště, abyste nasedli do auta a jeli do práce. Na jaře, v létě a na podzim, pokud je lepší počasí, vyměňte tento dopravní prostředek za zdravější pro tělo kolo, které přinese více výhod.

Vyplatí se také myslet na organizování vlastního času pomocí posilovny. Přihlásit se do posilovny nebo aerobiku, který se koná pravidelně dvakrát nebo třikrát týdně, je skvělý způsob, jak procvičit svaly a spálit zbytečný tuk.

Cvičte se svou drahou polovičkou

Je těžké se motivovat k práci na sobě. Zvláště pokud si naše nejlepší kamarádka potrpí na čokoládový holismus a setkání s přáteli probíhají vždy na baru. Nenechme se oklamat. Pokud ani trochu nezměníme své otáčení, vždy se vrátíme ke starým zvykům.

To, kým se obklopíme, je naše rozhodnutí. Pokud opravdu chceme něco ve svém životě změnit a dosáhnout svých cílů, musíme nejprve zvážit, zda jsou toho důkazem přátelé, které si vybíráme. Pokud se vzdáme u nás nejoblíbenějšího způsobu trávení volného času, tedy chození na pivo, může to dopadnout takto:

  • máme spoustu volného času, který můžeme využít k naplnění našich vášní,
  • konečně máme sílu a ochotu se o sebe postarat a přemýšlet o tom, co v životě vlastně chceme,
  • objevujeme v sobě nové vrstvy síly a začínáme mít rádi svůj odraz v zrcadle, zbavený stínů pod očima a nepoznamenaný kocovinou.

Nejdůležitější je samozřejmě to, že naše polovička sdílí náš přístup k životu a povzbuzuje nás k úsilí o seberealizaci. I když v sobě soustředíme všechnu energii a motivaci, potkáme nové pozitivní přátele, pokud je náš milovaný/milovaný depresivní pařmen, nebude to fajn.