Aerobní trénink – co stojí za to vědět?

Jaký je nejčastější důvod, proč lidé chodí do posilovny? Samozřejmě chtějí shodit pár zbytečných kil. Bohužel nezkušení lidé, kteří chtějí jen rychle zhubnout, dělají spoustu cvičení v posilovně nesprávným způsobem. Používají běžecký pás nebo kolo, ale nevidí účinky. Proto stojí za to vědět, co to je a jak správně provádět aerobní trénink.

Musíte vědět, že to spočívá v úsilí, které děláme mírným způsobem, 65-70% maximální tepové frekvence. Jinými slovy, aerobní trénink je označován jako aerobní trénink. Jednoduše řečeno, cvičení bychom měli dělat tak, abychom při jejich provádění mohli volně mluvit. Stojí za to vědět, že správně prováděný aerobní trénink nás chrání před cukrovkou.

Je to proto, že zvyšujeme citlivost naší tkáně na glukózu a inzulín. Proto je to zajímavé cvičení pro lidi všech věkových kategorií. Dá se kombinovat i se silovým tréninkem. Jedno se spojuje s druhým. Aerobní trénink spaluje tuky, zatímco silový trénink buduje svaly.

Výhody kardio tréninku

Vytrvalostní trénink, jinak známý jako kardio trénink, umožňuje výrazně zvýšit vytrvalost srdce. Mimochodem, můžete se zbavit zbytečných kilogramů. Jeho použití lékaři doporučují v přítomnosti některých závažných onemocnění souvisejících s kardiovaskulárním systémem.

Kardio trénink působí pozitivně prakticky na celé tělo. Umožňuje lepší okysličení všech buněk v našem těle, zlepšuje práci srdce, zlepšuje látkovou výměnu. Nejlepší je používat kardio tréninky ne kratší než půl hodiny. Pak naše tělo čerpá energetické zásoby nashromážděné v tukové tkáni. Kardio trénink v mírném tempu je nejlepší způsob, jak zhubnout.

Pro sledování tempa tréninku se vyplatí pořídit si měřič tepové frekvence. Cviky, které se počítají jako kardio trénink, jsou celou řadou aerobních cvičení. Máme na mysli především běh, cyklistiku, plavání, stepper, skákání přes švihadlo nebo běh na lyžích. Kardio trénink zvýší efektivitu těla a zbaví se zbytečných kilogramů.

Pamatujte na správné tělesné cvičení

V evropské kultuře je hrudník symbolem statečnosti. Ženy zase trénováním prsních svalů neusilují o mužnost, ale snaží se zdůraznit svou ženskost. Proto jsou cviky na prsa nejoblíbenější. Nejjednodušší způsob provádění cviků na hrudník jsou shyby, protože je zvládne každý z nás doma, bez nutnosti používat specializované náčiní.

Muži i ženy mohou dělat různé druhy kliků pro zlepšení své postavy. Pokud se bavíme o posilovně, najdeme tam pár či desítku dalších možností, jak účinky cviků na prsa ještě více zvýraznit.

Zvedání činky vleže na vodorovné lavici je nejoblíbenějším cvikem, ale stejný cvik, ale s použitím činek, má navíc efekt, a to posílení vytrvalosti ramenních svalů. Stejné cviky můžeme provádět také na diagonální lavici, přičemž pro tento cvik využijeme i jiné svaly horní části těla.