Velký hrudník – jak ho získat?

Velký hrudník je něco, o čem většina chlapů sní. Své úsilí v posilovně zaměřují především na tuto svalovou partii, aby co nejrychleji zesílili a vypadali mnohem odvážněji a mohutněji než dříve. Velký hrudník je také cílem sám o sobě, protože správným tréninkem celého těla se k lepšímu zlepšují i ​​proporce hrudníku, díky čemuž se naše tělo vyvíjí šíleným tempem a s účinky jsme spokojeni.

Jak postavit hrudník? Není tajemstvím, že receptem na úspěch je v tomto případě trénink svalů a strava bohatá na bílkoviny, díky kterým se naše tělo dokáže vyvíjet a fungovat přesně tak, jak si přejeme.

Nejvíce se v tomto případě doporučuje přitahování na hrazdě, kliky nebo zvedání závaží, přičemž se nezapomíná ani na doplnění bílkovin a dalších látek podporujících proces růstu svalové hmoty. Hrudník se dá díky těmto dvěma věcem krásně vytvarovat.

Trénink břišních svalů

Kolik lidí, tolik názorů a teorií, většinou daleko od správného přístupu k věci. Jediné, na čem se drtivá většina zdravého životního stylu shoduje, je to, že ploché břicho bez správné stravy nezískáte. Najdou se však lidé, kteří si myslí, že nekonečné množství kliků stačí k tomu, abyste si dali six-pack jako profesionální kulturista, což je zjevný nesmysl.

Břišní svaly chrání mnoho důležitých vnitřních orgánů, vyplatí se je také procvičovat, aby se břicho po těhotenství rychleji vrátilo do původního stavu. Trénink břicha lze provádět až pětkrát týdně. Je to dáno tím, že se tyto svaly velmi rychle regenerují.

Je však třeba pamatovat na to, že vzhledem k tomu, že šikmé a přímé svaly se zapojují do provádění velkého množství jiných cviků, je snadné je přetrénovat. Zapomenout nelze ani na regeneraci, protože právě během odpočinku svaly rostou. Cviků na břišní svaly je mnoho – od tradičních kliků, přes přitahování kolen k hrudníku v přední podpoře, až po prkno.

Trénink MMA není pro každého

Trénink MMA se stává den ode dne velmi populárním nejen mezi muži, ale i mezi ženami. MMA kombinuje prvky mnoha různých bojových stylů, a proto se těší takové neutuchající popularitě. Pokud člověk vážně uvažuje o tom, že začne své dobrodružství s mma, musí si pomalu zvykat na takové prvky tréninku, jako je kopání, házení, zvedání, ale i údery pěstí. Lidé, kteří nemají tolik síly, stejně jako správného odhodlání a vůle bojovat, by se o MMA neměli vůbec zajímat.

Proč? Vzhledem k tomu, že mma je sport pro vytrvalost, pro lidi, kteří se ničeho nebojí, protože v některých situacích je až drastický. Odpůrci tohoto bojového sportu se domnívají, že jde o velmi brutální disciplínu, která by měla být vůbec zakázána, ale protiváhou jsou hlasy lidí, kteří tvrdí něco úplně jiného. MMA není nijak drastické, i když to tak někdy může vypadat a v dnešní době vypadá mnoho sportů velmi podobně.