Musíte začít žít zdravě

Na začátku kalendářního roku většina z nás přijímá výzvy, které nám mají změnit život. Jedním z hlavních předsevzetí je zpravidla dieta a péče o vlastní postavu. V televizi a na internetu vidíme usměvavé a štíhlé modelky a naše dobrá kamarádka právě zhubla sedm kilo a vypadá senzačně. Takže výzvu přijmeme.

Bohužel to někdy končí předsevzetími a jen pár dny aktivního životního stylu. Pak se vrátíme do rychlého občerstvení a místo toho, abychom si obouvali boty a šli si zaběhat do parku, se zdržujeme v měkkém křesle. Abychom takové chování změnili, měli bychom především změnit své duševní nastavení a pevně jít za svými cíli.

Nelze to po pár dnech vzdát, protože prostě nemáme čas nebo najdeme jiné, stejně triviální vysvětlení. Dělejme malé krůčky vpřed, nikdy ne vzad. Pokud nemáme čas na hodinový trénink, tak pro začátek stačí patnáct minut, ale trénink musí být denně. A hlavně si nepřesvědčujme, že selžeme. Jsme silní a můžeme si se svým životem dělat, co chceme.

Ozdravné diety – jídelníček šitý na míru zdravotnímu stavu

Asi nikdo, kdo se doposud o dietu nezajímal, netuší, kolik různých druhů diet se dá najít ve zdravotních příručkách. Nezáleží na tom, zda je to tištěné nebo online. Existují desítky různých diet. Existují však velmi léčebné diety, které se přizpůsobují zdravotnímu stavu a prodělaným nemocem. Nejlepší je získat indikace od výživového poradce, ale na internetu je jich prostě dost.

Uveďme si některé z nejdůležitějších. Dieta zmírňující příznaky stresu, dieta pro diabetiky a lidi po infarktu, dieta podporující játra a slinivku, dieta na imunitu proti nachlazení a samozřejmě dieta, která zázračně snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Lze se jen ptát, zda ještě existuje dieta, která dokáže například zvýšit úroveň inteligence.

Ale vážně, stojí za to se seznámit s možnostmi, které dostáváme, když jíme správným způsobem. Nikdo ještě neudělal chybu, když omezil škodlivé nutriční prvky. Každý, komu záleží na zdraví, by měl začít jednoduše zdravě.

Konzumace ryb pro zdraví je prospěšná

Asi každý si ještě pamatuje nedávnou sociální kampaň s názvem „ryby ovlivňují všechno“. Určitě to přineslo mnoho dobrých a pozitivních efektů, samozřejmě za předpokladu, že se to dostalo k těm, kterých dosáhnout mělo. Protože ve skutečnosti jsou ryby v jakékoli formě k jídlu prostě perfektní pro zdraví. Nemusí se líbit každému, nemusí se líbit každému, ale každý musí souhlasit s tím, že jejich vliv na zdraví je téměř spásný.

Rybí tuky jsou výborné pro tělo a trávicí orgány. Právě tuk z ryb pomáhá při metabolismu lipidů, díky čemuž je přeměna konzumovaných potravin na tuky zcela normální. Všechny ryby mají navíc omega 3 mastné kyseliny, tedy ty, které jsou velmi důležité pro lidskou imunitu.

Na závěr velmi důležitá informace. Pokud máte rádi norského lososa, ten baltský, tedy polského původu, bude jistě zdravější a výživnější. Co se týče samotné konzumace ryby, nejlepší je, když je smažená bez tuku, a pokud ano, tak na pravém másle. No protože rybí tuky jsou velmi zdravé, ale ty, na kterých ryby smažíme, úplně ne.