BCAA doplňky ceněné kulturisty

Kulturisté se zaměřují především na budování suché svalové hmoty. Samotné cvičení však k dosažení uspokojivého účinku nestačí. Sáhnou tedy po doplňcích BCAA, které nejen pomáhají budovat pěkné svaly, ale také urychlují spalování tuků a usnadňují regeneraci těla po cvičení. Zkratka BCAA znamená tři exogenní aminokyseliny:

  • valin;
  • leucin;
  • isoleucin.

Pravidelná konzumace doplňků BCAA má řadu výhod. Jejich použití činí trénink nejen těžším, ale také mnohem delším. Únava se nedostavuje, protože tělo dostává neustále dostatek energie.

Tyto typy doplňků stravy lze použít jak v případě krátkého, ale intenzivního tréninku, tak i ve vytrvalostním tréninku. Užívání BCAA také znamená mnohem lepší pracovní výsledky. Trénink trvá déle, a přesto dochází rychle k regeneraci. Opruzenina se nedostavuje, a tak můžete druhý den začít pracovat na vlastním těle.

L-arginin v suplementaci

L-arginin je přítomen v mnoha přípravcích, které lze nalézt na pultech sportovních obchodů. Jaký je jeho účinek a proč se ho vyplatí hledat ve složení?

Antioxidant – L-arginin má antioxidační účinek. Chrání tělo před škodlivými účinky volných radikálů a podporuje práci oběhového systému. Pomáhá regulovat krevní tlak a zabraňuje hromadění cholesterolu v cévách. Bylo také prokázáno, že L-arginin má příznivý vliv na paměť. Snižuje riziko srdečního infarktu a mrtvice.

Význam ve sportu – L-arginin stimuluje tvorbu růstového hormonu, díky čemuž nejen oddaluje stárnutí, ale ovlivňuje i syntézu bílkovin, které budují svalovou tkáň. Tento jev je velmi žádaný sportovci. L-arginin zlepšuje efektivitu a sílu, díky čemuž jej ochotně využívají lidé provozující silové sporty. L-arginin tím, že ovlivňuje hladinu oxidu dusnatého v těle, stimuluje procesy budování svalů a má pozitivní vliv na sexuální výkonnost.

Testosteron boostery – působení a suplementace

Testosteron, lidově známý jako mužský hormon, je přítomen v mužském i ženském těle. Jeho vhodná koncentrace zaručuje fyzickou sílu a efektivní růst svalové hmoty. Nárůst testosteronu v těle ovlivňuje efektivní trénink a viditelné výsledky. Přírodní a nejoblíbenější přípravky ovlivňující množství testosteronu jsou:

  • kyselina d-asparagová – vzniká v procesu přeměny kyseliny L-asparagové, zodpovědná za detoxikaci organismu, rozklad amoniaku, odstraňování škodlivých látek, vznikajících i při intenzivním fyzickém cvičení,
  • tribulus – extrakt z tribulus testerris stimuluje sekreci testosteronu asi o 40%.

Přípravky zvýšením množství testosteronu ovlivňují i ​​odolnost a imunitu organismu, vysokou toleranci zátěže, sílu a koncentraci. Testosteron zvyšuje regeneraci a urychluje růst svalové hmoty. To vše ovlivňuje výslednou spokojenost s tréninkem a stále viditelnější účinky cvičení.