Jaké cviky na posilování rukou se vyplatí dělat?
Každý muž, který pravidelně chodí do posilovny, chce mít v rukou co nejvíce síly. Jaká cvičení byste měli provést, abyste tento úkol splnili? Velmi dobrým úkolem je systematicky cvičit kliky.
Vybrat si můžete klasickou verzi i náročnější typy, které jsou určeny pro středně pokročilé nebo velmi pokročilé. Tyto typy cviků jsou univerzální a působí nejen na sílu, ale i na svaly paží a zlepšují siluetu celého hrudníku. Velmi dobré zařízení je také expandér. Můžete jej volně používat i při sledování televize a poslechu rádia.
Toto cvičení také zlepšuje sílu v rukou a svaly kolem hrudníku. Mnoho lidí také používá ruční chapadla. Jedná se o efektivní tréninková zařízení, která stojí – ty nejlevnější – jen pár zlotých. Lze je použít například při jízdě MHD nebo při odpočinku u televize apod. Zlepšují také sílu v dolních končetinách.
Cvičení pro triceps
Triceps je jedním z nejdůležitějších ramenních svalů. Právě ony určují vzhled svalů ruky a dodávají jim přiměřenou sílu. Není divu, že mnoho lidí, kteří své dobrodružství začínají pravidelným tréninkem v posilovně, zajímá, jaké tricepsové cviky jsou nejlepší a rychle přinesou znatelné výsledky.
Triceps, tedy triceps, tvoří 60 % hmoty svalů paží, takže jeho správný trénink je opravdu velmi důležitý a umožňuje získat požadovaný vzhled svalů paží. Během tréninku pracují tricepsové svaly při provádění cviků na hrudník a ramena.
S tréninkem byste proto neměli začínat cviky na ruce – unavené tricepsy zabrání efektivnímu procvičování ramen a hrudníku, které se na jejich růstu nejvíce podílejí. Nejlepší je tedy začít svůj trénink cvičením na ramena, záda a hrudník a poté začít procvičovat paže. Pravidelné cvičení tricepsu vám umožní dosáhnout skvělých výsledků.
Cvičení bicepsu
Biceps je pro muže jedním z nejdůležitějších svalů. Je to on, kdo jim dává pocit mužnosti a síly. Z tohoto důvodu je to nejoblíbenější trénovaný sval na světě. Anatomicky řečeno, jelikož se jedná o bicepsový sval, skládá se ze dvou hlav – dlouhé a krátké, uspořádaných střídavě na vnější a vnitřní straně paže.
Cvičení, která vám ho umožní rozvíjet a chlubit se jeho objemem, většinou nejsou složitá a vyžadují pouze pravidelnost. Lze je provádět doma nebo ústně, většina z nich vyžaduje jen ty nejjednodušší nástroje. Ohýbání předloktí s činkou ve stoje lze, jak název napovídá, pouze s činkou.
Stačí držet lokty v jedné poloze, dbát na jejich nehybnost a rovnoběžnost s tělem. Další velmi oblíbený trénink bicepsů je založen na ohýbání předloktí s hůlkou, která skvěle doplňuje výše zmíněný cvik. Lze je vyrobit ve dvou variantách – se supinací nebo s kladívkovým úchopem.