Můj zdravý životní styl

Milovaní, dnes bych vám rád řekl něco o svém životním stylu a o tom, jak jsem se dal dohromady. Před rokem jsem sport neměl rád, dokonce jsem ho nenáviděl. Slyšel jsem však neustálé komentáře, názory ostatních, uvědomil jsem si, že něco není v pořádku.

Pohled do zrcadla a na váhu mi to dal najevo, protože s výškou 163 cm jsem vážil 56 kg. kde jsem začal? Zdravý životní styl jsem začal zavádět tak, že jsem barevné nápoje nahradil vodou, kterou jsem v té době prostě nenavštěvoval. Začal jsem také postupně omezovat čokoládu. Dnes jím asi 3 kostky denně. Nevzdám se ho, protože ho prostě miluji, má hodně hořčíku a dodává mi jen endorfiny.

Nebylo cesty ven, musel jsem se začít hýbat. Zatímco kolo pro mě vždy bylo, je a bude potěšením, domácí trénink s Ewou Chodakowskou byl pro mě utrpením. Dnes jsou pro mě potěšením. Kromě toho často chodím, hraji tenis a běhám. Žádná z těchto činností pro mě není těžká, všechny mi vytvářejí úsměv na tváři. Po roce vidím pokroky, hlavně v břiše a nohách, ale i v postoji.

Voda – dodá zdraví a krásu!

Život na Zemi by nebyl možný bez vody, stejně jako fungování našeho těla, které je základním stavebním kamenem. Naše tělo se skládá z této tekutiny ze sedmdesáti procent! S věkem jeho množství klesá, ba dokonce přibývá tuku.

Největší množství vody se nachází v krvi, protože tvoří 98 % jejího složení. Jaký je nejlepší způsob, jak změnit svůj životní styl? Od nahrazení barevných slazených nápojů čistou minerální vodou. Věděli jste, že 250 ml Coca-Coly obsahuje celých 25,6 g cukru a během dne toho vypijeme a sníme mnohem více. Voda primárně transportuje živiny do všech živých buněk v našem těle. Navíc jsou velmi kalorické.

Jak může vypít sklenici vody? Po probuzení nabudí naše tělo k práci a před spaním naše tělo pořádně hydratuje, což se jistě podepíše na naší náladě další den. Voda čistí naše tělo od toxinů, bojuje proti celulitidě, zlepšuje koncentraci a metabolismus. Blahodárně působí na práci našeho srdce, stav kostí a pomáhá udržovat krásnou a štíhlou postavu.

Zdravé náhrady za nezdravé produkty

Zdá se nám, že život bez majonézy a čokolády by neměl smysl. Navzdory zdání je velmi snadné si sami připravit produkty, které snadno nahradí ty, které mají hodně kalorií a jsou pro nás prostě nezdravé. Nabité chemikáliemi, tukem a cukrem jsou jen zbytečným doplňkem našeho jídelníčku.

Majonézu lze snadno nahradit omáčkou připravenou na bázi přírodního jogurtu. Můžete si do něj přidat, co chcete. Od bylinek a koření až po zeleninu. Takto připravené dipy se skvěle hodí do jakýchkoli suchých pokrmů. Čokoláda se dá snadno nahradit jinými přírodními a sladkými produkty. Místo extra porcí tuku, cukru a sacharidů sáhněme po oříšcích a sušeném ovoci, které jsou nejen chutné, ale také velmi zdravé a skvěle působí na náš organismus.

Slazené šťávy nahradíme těmi z lisu. Dodáme svému tělu spoustu vitamínů a minerálů a zároveň také ty nejlepší a svěží chutě přímo ze stromů. Hledání zdravých náhrad za produkty nemusí být složité. Stačí se trochu zamyslet a pokusit se změnit to, s čím nejsme spokojeni.