Proč se nedoporučuje každodenní trénink?

Začátečníkům nelze upřít nadšení. Někdy je dokonce větší, než by měl být. Od samého začátku vašeho dobrodružství s posilovnou však musíte cvičit s mírou. Většinou se ale stává, že začátečníci chtějí cvičit co nejvíce cviků, aby se mohli co nejdříve pochlubit krásnou postavou a stále více svalů.

Bohužel, aby to bylo možné, je třeba zachovat zmíněnou střídmost. Neměli byste trénovat sedm dní v týdnu, protože by to bylo kontraproduktivní. Naše tělo bude vyčerpané a zranění budou bohužel častější. Jak víte, se zraněními nemůžete trénovat optimálně a efektivně.

Takový člověk navíc nedá svému tělu šanci na přiměřenou regeneraci a právě tehdy rostou svaly a zlepšuje se postava. Stojí za to si to připomenout. Trénink sedm dní v týdnu navíc může vést k rychlému odrazování. Rychlí předkrmy toho všeho mohou mít dost. Proto se vyplatí zachovat ve všem umírněnost.

Musíte dohánět zameškané tréninky?

Lidé, kteří využívají tréninkový plán, přistupují ke svým úkolům v posilovně plně profesionálně. Tomuto postoji lze jen tleskat. Tito lidé jsou naplánováni na trénink několik týdnů dopředu. Vše je pečlivě naplánováno a napsáno.

Zohledňují se různé faktory – například to, že po pár týdnech by tělo mělo být schopno vykonávat složitější a těžší úkoly. Občas však může každý z nás něco zažít (nemoc, potřeba zařídit si jiné záležitosti apod.). V důsledku toho nebude realizována tréninková jednotka. Musíte dělat takový trénink? Ne. To se nedoporučuje.

Přidání nerealizované jednotky k další je velmi špatný přístup, který může skončit přetížením těla a dokonce i zraněním těla. Ztrátu jedné tréninkové jednotky je proto lepší překonat, abyste se nevystavovali ještě delším přestávkám v plnění úkolů v posilovně. Cvičením se nevyplatí dělat nějaké cvičení, protože to nevede k ničemu dobrému.

Některé z nejčastějších tréninkových chyb

Každý z nás chce trénovat co nejlépe. Bohužel to není tak jednoduché, jak se může zdát. Mnoho lidí si myslí, že cviky provádějí správně, ale není tomu tak. Jaké jsou nejčastější tréninkové chyby, které si zejména začátečníci neuvědomují?

Za prvé, u mnoha cviků mají takoví lidé shrbená záda. Sluší se zdůraznit, že naprostá většina úkolů vyžaduje dokonale narovnanou postavu. Tohle si musíte zapamatovat. Někdy však existují cviky, kdy … rovná záda nejsou vhodná (např. cviky stimulující svaly v oblasti břicha).

Nelze zapomenout, že mnoho trenérů podceňuje při cvičení polohu kolen. To je velká chyba. Proto je třeba na to dávat pozor a co nejdříve požádat svého osobního trenéra, aby vám navrhl, jak jednotlivé cviky správně provádět. Pak budete moci mnohem rychleji počítat se skvělými efekty z tréninku v posilovně.