Kdo by měl mít zájem o kardio trénink?

Vytrvalostní trénink neboli kardio cvičení je forma tréninku zaměřená na zlepšení výkonnosti srdce, které je jedním z nejdůležitějších vnitřních orgánů těla. Pro tento druh fyzické aktivity se rozhodne mnoho žen, protože kardio trénink podporuje hubnutí a má velmi dobrý vliv na kardiovaskulární systém.

Díky takovému tréninku se můžete vyhnout nejen srdečním onemocněním, ale i těm, které souvisejí s krevním oběhem. Při kardio tréninku srdce pracuje na zvýšenou rychlost, díky čemuž pumpuje mnohem více krve, což se opět promítá do lepšího okysličení těla.

Při takovém tréninku tělo čerpá potřebnou energii především z tukové tkáně, proto by se pro takovou pohybovou aktivitu měli rozhodnout lidé, kteří by rádi shodili pár zbytečných kilogramů. Během relativně krátké doby můžete ztratit velmi velké množství kalorií, což se samozřejmě promítá do lepšího vzhledu postavy.

Proč se vyplatí kombinovat silový trénink s aerobním tréninkem?

Mnoho odborníků doporučuje před aerobním tréninkem provést silový trénink. Proč je to tak důležité? Stojí za to vědět, že správná dávka silového tréninku dělá následný aerobní trénink ještě přínosnějším z hlediska spáleného tuku. To vše proto, že daný člověk bude efektivněji spalovat kila navíc.

Proto se vyplatí nastavit tréninkové jednotky tak, aby tyto prvky kombinovaly. Mnoho lidí rozděluje jeden trénink na dvě části. Na začátku je samozřejmě rozcvička, která připraví svaly na silový trénink. Tato část (silový trénink) by měla trvat minimálně 30 minut. Poté si můžete dát krátkou pauzu a začít s aerobním tréninkem.

Je třeba zdůraznit, že dobře odvedený trénink vám umožní spálit správnou dávku nežádoucího tuku. Předpokládá se, že aerobní trénink by měl trvat asi jednu hodinu. Lze jej provádět na běžeckém pásu nebo například na rotopedu. Celá jednotka pak zabere něco málo přes hodinu a půl a bude velmi účinná z hlediska hubnutí.

Jak by měl vypadat 3denní trénink na hromadnou?

V kulturistice je dobrý trénink naprostou nutností, ale lidé, kteří své dobrodružství s fyzickou aktivitou teprve začínají, netuší, pro co se rozhodnout. Pokud má člověk zájem především o budování svalové hmoty, měl by v tomto případě nejlépe fungovat trénink na 3denní hmotu.

Jak by ale měl vypadat tréninkový plán? Takový trénink samozřejmě trvá tři dny, ale každý den se provádějí úplně jiné cviky. První den se zaměřte na hrudník, břicho a triceps, druhý den na biceps a záda a třetí den se doporučují cviky na ramena a nohy.

Tento 3denní trénink je nejlepší provádět v posilovně, protože některá cvičení vyžadují použití činek, činky a tyče. Tyto předměty lze samozřejmě doma nahradit něčím jiným, ale takový trénink rozhodně nepřinese tak dobré výsledky jako ten, který se provádí v posilovně s použitím vhodného náčiní.