Živiny pro běžce

Stále častěji můžete v ulicích našich měst potkat lidi, kteří se věnují běhání. Jde o velmi pozitivní trend, protože výskyt neprofesionálního sportu ve veřejném prostoru mobilizuje zbytek společnosti a dodává mu odvahu k vlastnímu úsilí.

Běh je skvělý pro vaše tělo tím, že buduje svalovou hmotu a snižuje tělesný tuk. Jejich intenzivní pěstování však může mít svá úskalí, neboť velmi zatěžují klouby, zejména kolena. Jsou také vyčerpávající. Z tohoto důvodu mnoho běžců sáhne po doplňcích stravy, které podpoří jejich snahu. Zvyšují energii, umožňují urychlit tréninkový plán a snížit tělesnou hmotnost. Nejoblíbenější jsou vitamínové a minerální přípravky, které jsou pro tělo relativně neinvazivní.

Podporují vyváženou stravu a doplňují ji všude tam, kde se vyskytují nějaké nutriční nedostatky nebo nesrovnalosti. Víta a minerály ve správném množství snižují bolestivost svalů, snižují svalové napětí a podporují regeneraci. Doplňují také elektrolyty, které se z těla vyplavují potem.

Použití kreatinového doplňku

Z mnoha živin a doplňků stravy dostupných v obchodech si každý může vybrat něco, co dokonale odpovídá jeho tréninkovému programu a jídelníčku. Existují však produkty, které jsou obzvláště oblíbené. Jedním z nich je keratinový kondicionér.

Keratin je chemická sloučenina, která se nachází především ve svalech a šlachách. Je zodpovědný za ukládání a uvolňování energie a syntézu bílkovin. Naše tělo si ho dokáže vyrobit samo, ale jeho poskytování ve větším množství s keratinovým doplňkem výrazně ovlivňuje práci a regeneraci svalového systému. Umožňuje urychlit tvarování svalů. Pozitivně ovlivňuje odolnost těla a jeho sílu. Díky přítomnosti keratinu v těle probíhá transport ATP mnohem rychleji. Tento stav přispívá ke zlepšení energetické bilance těla.

Pokud chcete zvýšit vstřebávání tohoto prostředku, měli byste výrazně snížit spotřebu tuku. Nezapomeňte také pít hodně vody.

Doplňky na bázi L-glutaminu

Mezi rekreační pohybové aktivity patří jízda na kole, plavání, chůze a jízda na kolečkových bruslích. Někteří z nás však mají větší potřebu pohybu a mají profesionální cvičební plán. Obvykle je spojena s touhou vyrýsovat jasně viditelné svaly a zbavit se nepotřebné tukové tkáně. Takový proces lze podpořit použitím různých živin, mezi nimiž jsou velmi oblíbené ty na bázi L-glutaminu.

Tato látka příznivě působí na hydrataci organismu. Jeho užíváním dochází k hromadění vody ve svalech, díky čemuž se stávají pružnějšími, mohou více cvičit a méně jim hrozí bolestivost. Živiny tohoto typu jsou také nápomocné při budování a regeneraci svalového systému.

Je to dáno pozitivním vlivem na katabolické procesy v těle. Pravidelným užíváním L – glutaminu je návrat do plné kondice po případných zraněních mnohem rychlejší a povrchové rány se rychle hojí.