Živiny pro sportovce – které jsou nejlepší?

Proteinový izolát z ubrousků je jedním z mnoha doplňků, které si může pořídit člověk, který se zavazuje sportovat v takové oblasti, jako je například zápas. Takový proteinový doplněk umožňuje několikanásobně rychlejší nárůst svalové hmoty než v případě intenzivního cvičení bez takového doplňku. Pokud jde o jeho cenu, může se pohybovat od několika desítek až po několik stovek zlotých v závislosti na množství v balení a výrobci, protože se také vyplatí zkontrolovat složení takových produktů.

Jak víte, existuje mnoho podvodníků a může se stát, že si objednáme takový produkt online a ukáže se, že to není to, co jsme chtěli, a že jsme byli podvedeni. Pokud se takovým situacím chceme vyhnout, vyplatí se takové produkty kupovat ve skutečných obchodech, kde se můžeme na vše zeptat prodejce a zjistit důležitá fakta o výrobci. Ověřme si také, zda je známá firma výrobku, protože pokud ano, máme větší jistotu, že je výrobek kvalitní a složení nebylo nijak falšováno.

Svalové doplňky

Suplementy svalové hmoty jsou dobré pro lidi, kteří uvažují o tom, že se pustí do cvičení a budují svaly, aby s ním byli spokojeni. Jak víte, na začátku to není jednoduché a samozřejmě to vyžaduje hodně sebekázně, protože se samozřejmě musí i cvičit. Nestačí používat pouze živiny a doplňky stravy jako je HMB.

Proto stojí za to si hned na začátku stanovit správný cíl, kolik času budeme věnovat cvičení a fyzické aktivitě a také posilování svalů. Je důležité, aby to nebyl velký a těžký cíl, abychom se nenechali hned na začátku odradit, když se nám nepodaří dodržet svůj plán.

Další věcí je náš přístup, tedy musíme myslet na to, že cvičení je pro naše tělo příjemné a pozitivní, protože dokážeme odbourat stres, který je pro naše tělo negativní. Stojí za to se takovému uvažování nastavit a můžeme si být jisti, že po nějaké době zaznamenáme první výsledky prostřednictvím viditelného nárůstu svalové hmoty a nárůstu hmotnosti.

Živiny pro spalování tuků

V průběhu celého procesu hubnutí, kdy je velmi důležité spalovat zbytečné tuky, je důležité jíst pravidelně a vyváženě a cvičit, ale můžete těžit i z nějaké suplementace. Živiny pro spalování tuků celý proces urychlují a zároveň tělo vyživují a pomáhají při jeho regeneraci.

Mezi nejlepší spalovače tuků patří termogenika, která podporuje termogenezi, tedy tvorbu tepla, které může pomoci spalovat tuk například z oblasti břicha. Vyplatí se sáhnout také po L-Carnitinu, který podporuje zmíněné procesy, a také po CLA, tedy kyselině linolové, která pozitivně ovlivňuje nejen redukci tělesného tuku, ale také pomáhá redukovat celulitidu.

Působí také jako jakýsi blokátor a zabraňuje jo-jo efektu. Kombinace suplementů se stravou, tréninkem a adekvátní regenerací může přinést velmi žádoucí výsledky v podobě zlepšení postavy, nárůstu svalové hmoty a redukce tuku.