Zdraví bez závislostí

Zdravý životní styl je život bez škodlivých závislostí. Do této skupiny patří mimo jiné kouření, které je stále nejoblíbenějším typem závislosti. Každý z nás má jistě mnoho přátel, kteří přiznávají, že pravidelně kouří cigarety. o

Stojí za to upozornit své blízké na to, jak moc škodí svému tělu, když se oddávají této fatální závislosti. Předně je třeba zdůraznit, že právě dehtové látky způsobují rozvoj jednotlivých nádorových onemocnění, a to se netýká pouze plicních onemocnění.

Rakovina močového měchýře je stejně závažná a může vyžadovat úplné odstranění močového měchýře a nahrazení urologickou stomií. Určitě by to nikdo nechtěl zažít, takže je lepší neprovokovat osud úplným odvykáním kouření. Nikotin je bohužel poměrně rychle návykový, a proto je pro nás ještě těžší vzdát se zdraví nebezpečných cigaret.

Bojujte s nervovým napětím

Neustálý stav nervozity má vždy velmi negativní dopad na naše zdraví, někdy přispívá k dlouhodobým změnám ve fungování našeho těla. Každý, kdo se cítí ve stresu, by si proto měl pamatovat, že takový stav věcí může mít konkrétní zdravotní následky.

Stresu je proto třeba se za každou cenu vyhýbat a bojovat s ním pomocí vybraných relaxačních technik. Charakteristickou nervozitu lze na rozdíl od zdání celkem rychle překonat, například sérií hlubokých nádechů. Nejdůležitější je osvobodit naši mysl od usilovného přemýšlení o pro nás stresující situaci.

Pokud jsme doma, můžeme si dopřát relaxační koupel s použitím aromatických olejů. Teplá voda a uklidňující vůně jistě pozitivně ovlivní naši psychiku, zbaví nás obsedantních myšlenek. Je vhodné zdůraznit, že užívání jakýchkoli léků se sedativním účinkem by pro nás mělo být vždy až poslední možností.

Vzdát se sladkostí

Zdravý životní styl by se měl týkat především našeho jídelníčku, který musí obsahovat jen ty nejzdravější potraviny. Určitě do této skupiny nebudeme zařazovat sladkosti, které jsou zároveň nejrychlejším způsobem, jak přibrat.

Pokud tedy nechceme mít problémy s kily navíc, měli bychom se vzdát sladkostí nebo alespoň výrazně omezit jejich množství. Stojí za zmínku, že každý rodič by měl pečlivě sledovat stravovací návyky svého dítěte s důrazem na přítomnost čokolád, tyčinek nebo bonbonů. Tyto druhy výrobků mají negativní dopad nejen na váhu, ale i další aspekty našeho zdraví, jako je například zubní kaz.

A co víc, čokoláda často přispívá ke kožním problémům tím, že způsobuje léze náchylné k akné. Mezitím stačí sladkosti jednoduše odložit, aby to nevedlo k tomuto typu zdravotních následků. Stojí za to, aby si vaše dítě uvědomilo, jak sladké výrobky ovlivňují zdravotní stav.