Hubnete – zvolte aerobik

Aeorby jsou cvičení zvláště doporučená pro lidi, kteří hubnou. Zapojují do práce velké svalové skupiny a výrazně zlepšují výkonnost těla. Aerobik lze cvičit prakticky kdekoli – doma, venku nebo v posilovně. Stačí si vybrat možnost, která vám nejlépe vyhovuje.

Jedním z nejoblíbenějších aerobních cvičení je běh, a to jak na rotopedu, tak v terénu. Posiluje svaly celého těla a zlepšuje kondici. Lidé, kteří mají rádi outdoorové sporty, si mohou vybrat i nordic walking, kolečkové brusle nebo bruslení. Ti, kteří raději cvičí uvnitř, mohou zajít do posilovny a vyzkoušet si eliptický trenažér, veslovací trenažér nebo kolo.

Pro ty, kteří ocení skupinové cvičení, se doporučuje cvičení ve fitness klubech. Kromě klasického aerobiku jsou v nabídce různé tematické tréninky, jako je spalování tuků, tedy trénink zaměřený na intenzivní spalování tuků. Jedním z typů aerobiku, který ženy milují, je Zumba. Tento energický tanec nejen dodává energii, ale má také velký vliv na tvar těla a výkonnost.

Držíte dietu? – Dbejte na stravu bohatou na L-tyrosin

L-tyrosin je aminokyselina, která je stavebním kamenem téměř každého proteinu v těle. Doporučuje se všem lidem, kteří se chtějí vypořádat s nadměrnou únavou, chtějí zvýšit fyzickou i duševní aktivitu a potřebují další podporu v boji se zbytečnými kilogramy.

Výzkum pomohl potvrdit příznivý účinek této aminokyseliny na hubnutí. L-tyrosin se podílí na vysílání signálu saturace ze žaludku do mozku, proto se rychleji cítíme nasyceni, v důsledku čehož jíme menší porce jídel. Proto stojí za to zajistit, aby vaše každodenní strava obsahovala produkty bohaté na tuto aminokyselinu.

Doporučuje se jíst především potraviny bohaté na bílkoviny, jako je maso, vejce, mléko, sýry, luštěniny, vlašské ořechy a dokonce i lněná nebo slunečnicová semínka. Vyzkoušet můžete i na trhu dostupné doplňky stravy s L-tyrosinem, ale doporučuje se předem poradit s lékařem a provést laboratorní vyšetření, aby nedošlo k předávkování a nedocházelo k nežádoucím účinkům.

Redukce tuku pomocí přírodních spalovačů tuků

Redukce tuku je prioritou mnoha lidí, kteří se starají o svou postavu a chtějí získat vytouženou svalovou hmotu. Kromě na trhu dostupných doplňků stravy, které urychlují spalování tuků, existují přírodní potravinové produkty, které při použití v každodenní stravě pomohou jej odstranit.

Jednou z nich je káva, konkrétněji v ní obsažený kofein, který nejen stimuluje činnost metabolických drah zapojených do procesu snižování tělesného tuku, ale také potlačuje chuť k jídlu. Koření patří také mezi přírodní spalovače tuků. Nejznámější a nejpoužívanější jsou kurkuma, kajenský pepř a chilli. Kurkuma podporuje metabolismus a regeneraci po cvičení.

Poslední dvě koření naopak obsahují kapsaicin, účinnou látku urychlující proces tvorby tepla v těle, při kterém dochází ke spalování kalorií. Za připomenutí stojí i pití zeleného čaje, protože zrychluje metabolismus a potlačuje chuť k jídlu. Systematické používání přírodních spalovačů tuku vašemu zdraví jen prospěje!