Mýty o hubnutí

Když chceme změnit jídelníček a zlepšit kvalitu života, musíme počítat s tím, že se kolem nás objeví mnoho samozvaných specialistů ochotných poskytnout spoustu rad. Stojí však všechny tyto tipy za poslech?

Mnohé z rad, které slýcháme, jsou běžné mýty, které vám mohou více uškodit, než pomoci zhubnout. Patří mezi ně mj přesvědčení, že večeře se má jíst v 18 hodin Přeci jen ne všichni chodí spát ve stejnou dobu a naše tělo nemá vestavěné hodiny. Nejlepší je sníst poslední jídlo asi tři hodiny před spaním. Pokud tedy jíte v 18:00, museli byste jít spát ve 21:00 Dalším mýtem je ztráta tuku v určité části těla. Tělo je totiž celek a kilogramy hubneme rovnoměrně z každé oblasti. Neměli bychom se nechat ovlivnit tím, že můžeme jíst ovoce a zeleninu dle libosti. Přestože jsou zdravé, mají také nějaké kalorie. V žádném bodě nelze přehánět.

Při hubnutí bychom měli používat především zdravý rozum. Proto je lepší některé rady ignorovat.

Při hubnutí se vzdejte alkoholu

Všichni víme, že hubnutí vyžaduje oběti. Ne každý si však může odepřít své oblíbené radovánky. Čas od času sladkosti, nebo alkohol na rodinných oslavách určitě neuškodí. Měli byste však dbát na to, aby se v naší nabídce neobjevovaly příliš často.

Pozor bychom si měli dávat především na alkohol. Má vysoký obsah kalorií v jakékoli formě a často vysoký obsah cukrů a chemických barviv. Alkohol také zvyšuje chuť k jídlu. Při pití piva máme často chuť na slané nebo sladké svačiny. Nejsme si pak vědomi množství zkonzumovaného jídla, což znamená, že tělu dodáváme stále více kalorií. Alkohol také vyplavuje z těla důležité složky. To je nevýhodné zejména při cvičení, jelikož se jich během tréninku zbavujeme.

Pouhé pití alkoholu je špatné pro vaši dietu. Stejně nebezpečný je však i den po vodní párty. Pak je tělo oslabené a je těžké držet se vyváženého jídelníčku a pohybu.

Pokud chcete zhubnout, vzdejte se alkoholu

Asi každý ví, že alkohol škodí. Jeho negativní dopad však často ignorují ti, kteří se snaží zhubnout.

Alkohol je především velmi kalorický. Navíc se do něj často přidávají různé přísady a cukr, který také není spojencem hubnutí. Škodlivé účinky alkoholu pocítí zejména ti, kteří cvičí. Po opileckém večírku je tělo oslabené a mnohem těžší je vrátit se ke cvičení. Poté se vyplaví mnoho zásadních složek, které stejně ztrácíme potem. Navíc konzumujeme více kalorií pitím alkoholu. Je to proto, že pociťujeme zvláštní touhu po sladkých, slaných a tučných jídlech. Pak si neuvědomujeme, kolik kalorií jsme zkonzumovali.

Alkohol škodí nejen zdraví, ale i postavě. Proto je při dietě lepší vzdát se akcí, kdy je alkohol konzumován alkoholem. Mohou oslabit tělo a dodat mu spoustu prázdných kalorií. Mnohem lepší je nahradit je vodou nebo zdravými džusy a ovocnými smoothies.