Zdravá strava proti stárnutí

Každý by chtěl žít dlouhý život v plném zdraví. Aby se toto přání splnilo, musíme sáhnout pouze po produktech zdravé výživy. Strava by měla být bohatá na živiny a každé jídlo by mělo být pestré. Existují i ​​produkty, které nám prodlužují život. Mezi ně patří řasy.

V Japonsku je již po staletí známo, že zpomaluje procesy stárnutí těla. V Polsku jsme slyšeli o obkladech z řas, ale konzumovat řasy by napadlo málokoho. Je to možné a tělo dostává vitamíny B12, C, E, A, dále vlákninu, bílkoviny, draslík, fosfor, zinek a železo. Do každého jídla byste měli přidat bylinky. Inhibují růst neoplastických buněk.

Brokolice a růžičková kapusta fungují stejně. Bohaté na mnoho různých živin, vitamínů, vlákniny a flavonoidů. V každodenním jídelníčku nesmí chybět ani přírodní antibiotika v podobě cibule a česneku. Starší lidé by zase měli sáhnout po červeném ovoci, které vyvolává omezující Alzheimerovu chorobu. Součástí každodenní stravy jsou také ryby a přírodní rostlinné oleje.

Nejzdravější ovoce

Zdravé stravování nemusí být složité a tělu prospěšné produkty jsou často široce dostupné a oblíbené, lidé prostě neznají jejich možnosti! Jedno z nejzdravějších druhů ovoce na světě je … jablko. Průměrné jablko obsahuje sedmdesát pět kilokalorií a tři gramy vlákniny.

Obrovský vliv na zdraví má díky antioxidantům, které snižují pravděpodobnost vzniku cukrovky a astmatu. Nejlepší je jíst jablka bez slupky, nejvíce vitamínů se totiž nachází právě pod slupkou. Ostružiny jsou dalším kouzelným ovocem. Obsahují také antioxidanty, které zase snižují riziko infarktu a zabraňují rozvoji rakoviny plic!

Hrozny zabraňují tvorbě krevních sraženin v žilách, snižují riziko srdečních onemocnění a snižují krevní tlak. Pomeranče jsou obrovským zdrojem vitamínu C a draslíku. Doporučují se těhotným ženám. Maliny obsahují hodně magnetu, kyseliny listové a kyseliny elagové, které zabraňují vzniku rakoviny děložního čípku, jícnu a tlustého střeva.

Těstoviny a zdraví

Těstoviny jsou spojeny se základem italské kuchyně. Mnohými milován pro mnohostranné využití a lahodné kombinace, na kterých se podílí. Dobře připravené těstoviny jsou navíc jedním z nejzdravějších jídel a měly by být součástí každého jídelníčku, který se považuje za zdravý! Mýty, které se v průběhu let budovaly, že se po těstovinách tloustne, nemají nic společného s pravdou!

Sto gramů těstovin, které jsou poměrně velké, je pouhých sto deset kalorií, což je zhruba čtvrtina tabulky čokolády. Je to také velmi sytý pokrm, kvůli velkému množství škrobu, který je energetickým palivem pro buňky. Pomáhá také udržovat stálou hladinu krevního cukru, proto se doporučuje diabetikům a sportujícím lidem.

Je to také skvělé jídlo, které vám zlepší náladu! Vzhledem k tomu, že je zdrojem vitamínů PP, B1 a B6, podporuje trávení a dobrý stav mysli a chrání před účinky stresu. Jak je vidět, je to skvělý pokrm s mnoha možnostmi využití, navíc zdraví prospěšný a je s podivem, že Poláci ho zkonzumují jen tři kilogramy ročně.