Soubor cviků – suplementů pro sportovce a fyzicky aktivní lidi

Samotné suplementy naše svaly nedostanou do dokonalého tvaru a tuk zmizí z podkoží. Cvičení je nutné. Zaměřuje se na velké množství sérií a krátkých přestávek. Trénink je intenzivní, ale účinný.

Klouby sportovce vyžadují ochranu – naše klouby jsou při intenzivním cvičení vystaveny zranění. Můžeme snížit riziko poškození zdraví a také pomoci kloubům s regenerací mezi tréninky.
Rozcvička – velmi důležitý prvek, na který mnoho lidí po vstupu do posilovny zapomíná, je rozcvička. Pokud se nám zdá divné kývat rukama nebo se točit, pak nechápeme důležitost zahřívání během tréninku. Díky krátké sestavě cviků dokážeme správně připravit svaly na cvičení a také zahřát celé tělo. Takto připravené spáry se budou hůře poškozovat.

Doplňky pro regeneraci – stav kloubů výrazně zlepší doplňky s glukosaminem. Další složky, jejichž přítomnost je žádoucí, jsou kolagen a kyselina hyaluronová. Tyto prvky pomáhají zpevnit a zvýšit elasticitu pojivové tkáně, což se promítá do minimalizace rizika poranění. Klouby se rychleji regenerují a jsou připraveny na další trénink.

HMB a jeho výhody

HMB je produkt, který je na trhu dostupný již od devadesátých let. Je produkován přirozeně v těle v procesu katabolismu leucinu. Je to nejúčinnější sloučenina, která inhibuje katabolismus proteinů. HMB se nachází v doplňcích stravy určených k prevenci rozkladu bílkovin a poklesu svalové hmoty.

Výzkum HMB – tato sloučenina byla důkladně prozkoumána, podle které má nejen brzdit rozklad bílkovin, ale také podporovat růst svalové tkáně tím, že se podílí na její rekonstrukci. Výrobci doplňků HMB informují, že tyto produkty posilují svaly, zvětšují jejich objem a také účinně snižují množství tuku v těle. Výzkum také ukazuje, že HMB pomáhá zvyšovat imunitu těla. Je to důležité pro lidi trénující v různých povětrnostních podmínkách, kdy námaha zvyšuje snížení imunity. Systematická konzumace přípravků HMB v kombinaci s intenzivním tréninkem má zajistit trvalý růst svalové tkáně. Na trhu je velký výběr doplňků.

Sportovní nápoje

Kromě mnoha živin a doplňků najdete ve sportovních obchodech speciální nápoje. Stojí za to se seznámit s jejich složením.

Co je to izotonický nápoj? – izotonické nápoje umožňují rychle a efektivně vyrovnat hladinu vody a elektrolytů v našem těle. Doplnění nedostatku mikroživin a rychlé uhašení žízně je možné díky tomu, že osmotický tlak nápoje odpovídá tlaku tělních tekutin. Nápoj se skládá převážně z vody, jejíž nedostatek v těle způsobuje drastický pokles účinnosti. Při tréninku nesmíme zapomínat na správnou hydrataci. Kromě vody obsahuje také sodík a draslík, které zajišťují správnou funkci svalů. Při kontrole složení izotonického nápoje vybírejme ten s hořčíkem a vápníkem.

Dvě různá složení – izotonické nápoje obsahují sacharidy, které dodávají energii. Nápoje mají nízký obsah cukru a doporučují se při namáhavém cvičení. Izotonický nápoj by se neměl zaměňovat s energetickým nápojem. Ten druhý povzbuzuje, obsahuje hodně cukru a podporuje koncentraci. Nedoplňuje však elektrolyty.