Intervalový trénink pro začátečníky – kde začít?

Pro dosažení odpovídajícího tréninkového výsledku je v první řadě nutné jasně definovat, o jaký cíl budete usilovat. V závislosti na tom, zda se má jednat například o úbytek určitého počtu kilogramů, budování svalové hmoty nebo vyrýsování příslušných partií těla, přispěje k rychlým výsledkům odlišný typ fyzické aktivity.

Lidé, kteří chtějí zhubnout, mají většinou největší problémy s výběrem správného tréninku. To platí zejména pro ty, kteří mají velkou nadváhu a je pro ně jakákoli, byť nepatrná fyzická námaha velmi únavná. V takových případech se vyplatí začít s lehkým intervalovým tréninkem, který vám umožní posílit výkonnost těla a zlepšit fyzickou kondici.

Přispějí také ke snížení tělesného tuku. Zpočátku by to mohlo být např. 5 minut nenáročné chůze proložené 3 minutami chůze. Intenzitu fyzické námahy můžete postupně zvyšovat, až se chůze a pochod změní v ustálený, klidný běh trvající několik minut.

Jak dosáhnout atletických ramen?

Široká a atletická ramena jsou výkladní skříní každého muže. Ramena jsou druhou nejvíce procvičovanou svalovou skupinou – hned po břišních. Existuje alespoň pár způsobů, jak mít vyřezávaná ramena. U všech je však důležitý intenzivní a pravidelný trénink a vhodná strava, která redukuje tukovou tkáň a pozitivně ovlivňuje růst svalové hmoty.

V případě slabé tělesné stavby, kdy se zvýšené množství bílkovin ve stravě nepromítá do nárůstu svalové hmoty, pak stojí za to zkusit suplementaci stravy. Jaké cviky budou pro ramena optimální? V závislosti na tom, zda je trénink plánovaný doma nebo v posilovně, budou optimální další cvičení.

Doma se můžete zaměřit na cvičení s tyčí a na shyby nebo cvičení se závažím. V posilovně se naopak vyplatí používat stroje pro všeobecný rozvoj, pádla a lavičky. Pravidelné návštěvy bazénu jsou také skvělým nápadem na trénink. Odpor vody umožňuje lepší výsledky při cvičení na svaly a zároveň nezatěžuje klouby.

Efektivní cviky na široká záda

Každý, kdo chce mít široká záda, by si měl být vědom toho, že k dosažení tohoto cíle bude třeba vynaložit poměrně velké úsilí. Široká záda nejsou něco, co se stane přes noc. Někdy může tvarování vysněné postavy trvat až a půl roku.

Kromě dobře zvolených cviků je třeba v tréninkovém procesu hodně dbát na správnou stravu a v případě potřeby se vyplatí sáhnout i po optimální suplementaci stravy, která urychlí růst svalové hmoty. Široká záda by měla být prováděna alespoň třikrát nebo čtyřikrát týdně.

Nejlepším řešením je koupit si členství v posilovně, ale pokud pravidelné návštěvy posilovny nejsou možné, můžete si záda rozvíjet i doma. Vše, co potřebujete, je tyč, lavička a sada činek. Mezi nejoblíbenější cviky patří mimo jiné zvedání váhy těla na tyči v různých sestavách, cviky na lavičce nebo cviky se závažím. Účinné jsou i kliky.