Nejlepší cviky pro ploché břicho

Ploché břicho je snem mnoha žen, ale mnoho žen v současnosti bojuje s obezitou nebo nadváhou, takže ukazování v bikinách na pláži nepřichází v úvahu. Nevhodná strava a nedostatek pohybu jsou nejčastějšími příčinami vzniku záhybů kolem břicha, takže abyste to změnili, musíte se o sebe postarat. Jaké cviky na ploché břicho by se však měly provádět, abyste se zbavili břišního tuku?

Samozřejmě se doporučuje jakýkoli druh fyzické aktivity, ale měli byste se zaměřit především na ty, které postihují břicho. Nejoblíbenějším cvikem jsou samozřejmě kliky, ale měli byste se také rozhodnout tlačit stehna nahoru, což by mělo být prováděno v poloze na zádech. Dalším doporučeným cvičením je cvičení hula hoops a také dřepy. Vyplatí se chodit i na fitness hodiny, které se zaměřují nejen na zeštíhlení stehen a hýždí, ale také na zbavení se nechtěné pneumatiky.

Posturální svaly

Posturální neboli posturální svaly jsou skupinou všech svalů, které se podílejí na procesu formování správné lidské postavy. Jedná se o tyto svaly: zádové svaly, ramena, břišní svaly a lumbosakrální záda.

O tyto svaly se vyplatí pečovat, protože nejen formují správné držení těla, ale také správně rozvíjejí a posilují celý svalový pancíř. Nesprávný trénink nebo vady držení těla vedou k nepříjemným bolestem zad, přispívají ke vzniku mnoha různých zranění a výrazně snižují fyzické schopnosti. Posturální svaly lze správně posilovat, stačí vědět jak a mít vypracovaný odpovídající tréninkový plán.

V tom nejlépe pomůže funkční trénink nebo základní trénink. Neuškodí ani všemožné cvičení s tejpem, cvičení naboso, fit míč nebo profesionálně vyvinutý trénink založený na využití zátěže na vlastní tělo. Tento typ tréninku lze provádět i doma, ale pokud neumíme cvičit a nemáme doma vybavení, je lepší zajít do posilovny.

Muria puama může pomoci

Muria puama je rostlina, která se vyskytuje v oblasti Amazonie. Po staletí ji indiáni používali k léčbě různých nemocí a jako afrodiziakum.

Extrakt z kůry a kořene se používá jako přípravek k obnovení mužské sexuální funkce. Doplňky s obsahem této rostliny mají analgetický a antioxidační účinek a pomáhají snižovat krevní tlak. Působí pozitivně na nervový systém, protože má uklidňující účinek. Pomáhá chránit mozkové buňky před poškozením. Posiluje paměť a koncentraci. Používá se také k regulaci práce endokrinního systému, léčbě deprese a posílení imunity organismu.

Strom potence se také používá jako prostředek proti vypadávání vlasů a alopecii. Muira puama obsahuje rostlinné steroly, mastné kyseliny a estery mastných kyselin. Doplňky ve formě tablet by měly být užívány v souladu s doporučením lékaře nebo výrobce přípravku. Je třeba si uvědomit, že nákup takových doplňků by měl být prováděn ve specializovaných prodejnách.