Posilovna – kondiční a silový trénink
Chodit do posilovny je dnes v módě. Cvičí mladí i staří, cvičí bohatí i méně majetní, cvičí ženy a cvičí muži. Být fit je dnes zkrátka trendy. Nezáleží na tom, jak cvičíte, důležité je, že se svým tělem něco děláte. V posilovně se můžeme věnovat kondičnímu nebo silovému tréninku.
Silový trénink budou všechna cvičení, která posilují sílu, svaly a sochu. Cvičení na takových zařízeních, jako je atlas nebo lavice s činkou, je typickým silovým tréninkem dostupným v každé posilovně. Posilování by mělo probíhat pod dohledem zkušeného instruktora a hlavně na začátku vaší cesty za krásnou a svalnatou postavou je důležité nepřetěžovat tělo.
Pokud jde o kondiční trénink, je třeba zde zmínit běh na rotopedu, jízdu na kole nebo fitness, tedy typické fitness. Běžecký pás přizpůsobí rychlost běhu vašim schopnostem a na kolech si můžete vybrat některý z plně připravených tréninkových programů. Výsledky tréninku jsou nejlepší, když oba typy zkombinujeme.
Jak vypadají základy pro začátečníky během tréninku 1. část
Aby trénink začínajícího adepta na posilovnu proběhl správným způsobem, musí si pamatovat pár nejdůležitějších pravidel. Stojí za to si přečíst následující článek, abyste se v podstatě dozvěděli o nejdůležitějších předpokladech.
V tomto případě stojí za to myslet na bezpečnost. Při správném zahájení tréninku byste se měli zahřát (pomocí stacionárního kola nebo podobného vybavení jako je švihadlo apod.). Než začnete cvičit na konkrétním zařízení, stojí za to vědět, jak to správně dělat, s ohledem na správnou techniku.
Stojí za to vybudovat pevný základ. V tomto případě se vyplatí používat klíčové sestavy, které zapojí mnoho svalových skupin. Neklaďte přílišnou přísnost a přenechejte použití izolace, nucených pohybů a superset na jinou úroveň pokročilosti.
Správná technika je také klíčem k úspěchu. Z tohoto důvodu stojí za to přemýšlet o suchých pohybech, které stojí za to dělat bez zatížení zařízení.
Jak vypadají základy pro začátečníky během tréninku část 2
Stojí za to přidat další pravidla, která by měla být klíčová ve vztahu k začínajícím hráčům.
Při prvních trénincích v posilovně je nutné zvolit správnou zátěž. Když jsme schopni bez problému udělat více než 12 opakování, je váha ve skutečnosti příliš nízká. Pokud je ale problém s opakováním 8x, je možné, že je váha špatně.
Přestávky v jednotlivých cvicích by neměly být v sedě nebo zastaveny. Z tohoto důvodu byste se mezi sériemi měli pořádně protáhnout. Z tohoto důvodu můžete počítat se správnou regenerací před dalšími cviky.
Trénink by měl začít s velkými svalovými skupinami (nohy, záda, hrudník) a poté přejít na menší (biceps, triceps atd.).
Nenavykejte svaly na stejné cviky. Z tohoto důvodu se vyplatí změnit své plány alespoň po každém tréninkovém cyklu (po 6 nebo 7 týdnech).