Ovlivňuje zdraví správná strava?

Strava je bezesporu jedním z faktorů ovlivňujících zdraví. Dostatečná výživa poskytuje tělu všechny potřebné živiny, které jsou nezbytné pro správný růst, vývoj a regeneraci organismu. Velkým rizikem je však špatně vyvážená strava, která v mnoha případech může vést k závažným onemocněním včetně cukrovky, obezity a hypertenze.

Správně zvolený a naplánovaný jídelníček ovlivňuje správný vývoj již od prvních okamžiků života. Chrání také před nedostatkem a nadbytkem potřebných živin. Z výše uvedených onemocnění je z hlediska stravy nejoblíbenější obezita. Jde o metabolické onemocnění, kdy se v těle nadměrně ukládá tuk.

Způsobuje degeneraci kloubů a nese riziko aterosklerózy. Tento stav je opožděné hromadění cholesterolu v cévách, které může vyústit v srdeční infarkt nebo mrtvici.

Zdravé svačiny

Každý z nás si mezi jídly rád zakousne. Bohužel nejčastěji jde o tyčinku, koblihu nebo slanou přesnídávku zakoupenou v obchodě. Při svačině mezi jídly není špatné svačit, ale to, co jíme a množství. Pokud jsme schopni mezi jídly sníst koblihu, tyčinku, vypít sladkou kávu nebo sycený nápoj, bude to mít jistě negativní dopad na naše zdraví a váhu.

Můžete se chránit před nutkáním jíst nezdravá jídla tím, že si připravíte zdravé svačiny. Jedním z nich, který zabíjí chuť na sladké a chuť mlsat, jsou plátky zeleniny a ovoce. Tím, že si připravíme krabičku takových lahůdek, máme jistotu, že po čokoládě nesáhneme.

Dalším velmi dobrým způsobem svačiny, který může nahradit i oběd, jsou vajíčkové a banánové palačinky. Stačí rozmixovat jeden banán se dvěma vejci a orestovat na pánvi s olejem. Olej v pánvi je lepší rozetřít silikonovým kartáčkem, aby ho nebylo moc. Palačinky jsou stejně chutné teplé i studené.

Zdraví pro celou rodinu

Fit život je v dnešním světě velmi důležitý. Jak to však udělat, když není čas vařit zdravá domácí jídla a práce nám zabírá celý den a po večerech se nám nechce cvičit. Pravda je, že bez úsilí nic nezískáte. Nejprve se musíme rozhodnout, zda chceme změnit svůj život a život celé rodiny.

Pokud ano, musíte najít motivaci, společně je to jednodušší. Zadruhé musíme začít žít v souladu se všemi zásadami fit života, tedy zdravě jíst, sportovat, zdravě a cca 8 hodin denně spát a dělat preventivní prohlídky. Snaha se vyplatí, protože po nějaké době si všimneme vedlejšího efektu být fit.

No, budeme více osvěžení, méně vystresovaní a šťastnější. Při změně životního stylu byste také měli pamatovat na to, že drobné odchylky od pravidel být fit jsou zcela normální, ale musíte si dát pozor, aby se nestaly rutinou. Pokud jde o výživu, je velmi důležitá, zvláště když máme děti. V dnešním uspěchaném světě však není nic špatného podporovat se osvědčenými doplňky stravy.