Nedostatek draslíku – co dělat?

Nedostatek draslíku narušuje správné fungování organismu. Lidé s takovými problémy se potýkají mimo jiné s nepravidelným srdečním tepem. Nedostatek draslíku se projevuje i stahy svalů nohou, ke kterým dochází při cvičení a po tréninku.

Nedostatek draslíku se vyskytuje u lidí, kteří si často stěžují na otoky nohou nebo rukou. Co dělat, když zaznamenáte tyto příznaky? Měli byste okamžitě navštívit svého praktického lékaře. Rodinný lékař by měl napsat doporučení pro základní výzkum. Obvyklé tvarosloví plus testování na přítomnost tohoto prvku vám umožní posoudit, zda tohoto prvku opravdu nemáte dostatek.

Je třeba poznamenat, že někdy výše uvedené příznaky mohou naznačovat jiná onemocnění. Ne vždy jsou spojeny pouze s nedostatkem draslíku. Pokud se však ukáže, že vám tento prvek opravdu chybí, pak vám lékař doporučí konzumovat příslušné tablety. Je také dobré zajít k dietologovi, aby začal užívat potraviny s vysokým obsahem draslíku.

Nutriční hodnoty jahod

Jahody jsou téměř dokonalé ovoce. Pokusíme se několika slovy vysvětlit proč. Jahody lze s úspěchem doporučit všem, také lidem trpícím různými nemocemi. Výborně působí na srdce, jsou vhodné pro lidi trpící onemocněním ledvin nebo jater. A tak můžete počítat téměř donekonečna.

O to více mají jahody také skvělý vliv na naši pokožku a vlasy. Někomu se zdá, že jahody jsou příliš sladké, a tak se „sráží“ s dietou. Nic nemůže být horší, pokud je nejíme s cukrem a šlehačkou. Jahody totiž chutnají skvěle syrové, podávané jako hlavní chod dezertu. Nepotřebují žádné umělé přísady. Jahody navíc netloustnou, přesto mají velký vliv na proces hubnutí.

Stimulují totiž trávicí systém a zrychlují metabolismus. Zároveň obsahují téměř kompletní sadu vitamínů: A, E, C a ty ze skupiny B. Dále obsahují hodně draslíku a také hořčík, vápník, fosfor a železo. Za zmínku také stojí, že díky vysokému obsahu vody naše tělo dokonale hydratují.

Stres a naše zdraví

Naše problémy často vznikají z jedné příčiny, ale jsou tak různorodé, že je nejsme schopni rozpoznat. Máme zdravotní a vzhledové problémy (naše pleť a vlasy jsou v žalostném stavu), jíme nezdravá nepravidelná jídla. Vše ve spěchu. Objevují se další chorobné příznaky: jsme neustále unavení, špatně spíme, máme svalové křeče, snadno chytíme infekce.

To vše může být důsledkem pouze jednoho stresového faktoru. Žijeme příliš rychle a nemáme na sebe čas. Mohlo by to mít opravdu fatální následky. Jak to změnit? Začněme čtvrthodinkou pro sebe a určitě změňme jídelníček. Skvělým řešením bude i sport.

Ať už je to běhání nebo jóga – na tom nezáleží: soustředění se na své tělo a cvičení vede k vylučování pozitivních látek v našem mozku a ve výsledku se cítíme mnohem šťastnější. Vše, co musíte udělat, abyste nastartovali spirálu spokojenosti, je začít. Soustředění se na sebe nám umožní lépe se vypořádat s každodenními problémy a časem si pro sebe určitě najdeme více času než čtvrt hodiny denně, protože uvidíme, že to stojí za to.