Cvičení doma

Také doma – i bez vysoce specializovaného vybavení – se můžeme pokusit o kvalitní a profesionálně připravený trénink. Musíte však počítat s tím, že to bude náročnější. Proč? Doma nás nikdo nesleduje.

Na gymplu snad taky ne, ale jsme přesvědčeni, že jsme mezi lidmi a pro něco jsme tam přišli. Mezitím nás doma bude lákat gauč k častějším přestávkám nebo odložení tréninku na další den, další a další… A tak se celý náš plán hroutí. Stačí však hodně energie a dobrá motivace a bez členství v posilovně to zvládneme. Důležité je začít.

Postupem času můžeme investovat do vybavení, na začátku se bez něj obejdeme naprosto v pohodě, zvláště pokud začínáme od nuly. Jak je tedy snadné vidět, klíčem k úspěchu je motivace. S ním můžete překonat všechna protivenství a pracovat na svém těle bez cizí pomoci. Pomoc od partnera pomůže v motivaci – možná je možné přesvědčit, aby trénoval současně?

Výhody domácího běžeckého pásu

Přemýšlíte, zda byste si měli pořídit domácí běžecký pás? Pokud jej budete často používat, vyplatí se jeho nákup zvážit. Je však nutné se předem seznámit s výhodami a nevýhodami tréninku na běžeckém pásu. Bezesporu to znamená možnost spálit nepotřebný tuk, a tím se zbavit všech „donutů“.

Samozřejmě máme i možnost zhubnout. Cvičení na rotopedu má navíc díky své intenzitě velmi pozitivní vliv na kondici. To zase může přímo přispět ke zlepšení našeho zdraví. Běžecký pás umožňuje trénovat i ve dnech, kdy není příznivé počasí nebo v zimě.

I když je běžecký pás skvělý způsob, jak zhubnout, zlepšuje také naši psychickou pohodu, protože umožňuje milovat fyzickou aktivitu. Na trhu jsou běžecké pásy různých typů, takže si můžeme koupit přesně ten, který nám vyhovuje (existují běžecké pásy uzpůsobené pro různé druhy cvičení: od chůze až po intenzivní běhy). Při výběru vybavení je však nutné dbát na jeho kvalitu, aby nám úspěšně sloužila léta.

Svalový nárůst

Nárůst svalové hmoty závisí na mnoha faktorech. Tím prvním je bezesporu kvalita stravy. Chceme-li rychlý svalový růst, musíme dbát na přesně stanovený, individualizovaný jídelníček a striktně se ho držet. Rozhodně se musíme rozhodnout pro vysoce kvalitní jídla.

Jakýkoli druh rychlého občerstvení, pokud chceme skutečně změnit své tělo, měli bychom si odpustit. Nejde však jen o to jíst zdravě, ale také dbát na kalorický obsah jídel. Statisticky je třeba vycházet z toho, že musíme jíst více než před zahájením tréninku, protože by nám mělo záležet na kalorickém přebytku. Navíc si musíme hlídat termíny jídel a jíst je častěji než dříve.

To vše by mělo úzce souviset s naším tréninkovým plánem. Hromadný trénink se vyznačuje velkou rozmanitostí, procvičujeme všechny svalové skupiny nejrůznějšími způsoby. Neustále také zvyšujeme své schopnosti, takže při cvičení s činkami musíme zvyšovat počet opakování a váhu.