Cena zdravé výživy

Zdravé stravování je mnohem dražší než tradiční, protože nakupování probíhá v bio obchodech a obchodech s bylinkami. Ceny jsou vysoké, protože za kvalitu se platí, často u výrobců, kteří žádají i o certifikáty a diplomy. K dostání je stále více takových potravin, díky kterým nemusí být domácí nabídka tak skromná.

Vše je založeno na přírodních surovinách, bez jakékoliv chemie a navíc má úplně jinou chuť. Lidé mohou také nakupovat online, protože tam jsou také bio obchody. Pokud má někdo možnost, dokáže hodně sám, ušetří tím spoustu peněz. Na venkově lidé sdílejí své produkty mezi sebou, proto je to také výborná forma reklamy na bioprodukty.

Znalost i informace o místě původu jsou při nákupu stejně důležité, protože pouhý název, že je produkt bio, nestačí. To musí být podloženo důkazy a především prověřeno ostatními zákazníky a doporučeno. V průměru jsou ceny dvakrát vyšší, ale je zde záruka, že se produkty vyplatí koupit.

Zdraví v sušeném ovoci

Sušené ovoce má mnohem vyšší množství vitamínů B, stejně jako železa, draslíku a zinku. Jejich příprava je snadná, protože potřebujete pouze speciální sušičku potravin. Přebytečné ovoce ze sadové sklizně se skvěle hodí k sušení. Používají se v zimě, na kompoty, čaje, nápoje nebo dezerty.

Některé ovoce lze chroupat jako svačinu místo slaných oříšků nebo chipsů. Doporučují se, protože jsou nízkokalorické, zdravé a dobré pro zuby. Nejsou sladké, a pokud mají cukr, je to pouze přírodní cukr, který je tělo schopno snadno strávit. Sušené ovoce je také cenným doplňkem mléka, jogurtů, kefírů, díky kterému bude pokrm sytý a dodá vám energii na celý den.

V obchodech je k dostání i sušené ovoce a běžně tam seženete jablka, hrušky, ale i banány a švestky. Stojí za pozornost, zda nemají sirnou polevu, protože je to látka málo zdraví. Je dobré je koupit v bazaru nebo od lidí, kteří mají zahradu a sušárnu.

Workshop zdravého vaření

Workshopy zdravého vaření mají lidem ukázat, jak snadno, rychle a chutně připravit snídani, oběd i večeři. Jsou organizovány pro lidi, kteří hledají dietní recepty, aby nebylo vysoké množství kalorií, ale obsah živin.

Lidé ne vždy vědí, že někdy stačí pár jiných náhražek a pokrm je kaloricky lehčí. Na workshopech je k dispozici ovoce, zelenina, ryby, zdravé oleje, ale i spousta bylinek a koření. Každý skládá po svém, přičemž dietoložka z každého úhlu posuzuje, zda takový pokrm může chutnat.

Workshopy lze také rozdělit do segmentů, kdy cílovou skupinou mohou být obézní, diabetici nebo sportující. Každý z nich potřebuje jiný jídelníček, aby mohl každý den dobře a zdravě fungovat. Workshopy zdravého vaření probíhají o víkendech, jsou zdarma a často bývají propagací a reklamou restaurací. Názory jsou pozitivní, protože každý se něco dobrého naučí.