Předtréninkové doplňky – co to je?

Doplňování živin do těla sportovce je jedním ze základních prvků každého dne. Vzhledem k silné rozmanitosti živin se vyplatí vybírat takové, které vám budou skutečně vyhovovat nejen složením, ale i sportovní aktivitou.

Předtréninkové suplementy jsou hojně využívány a jejich příjem ovlivňuje nejen efektivitu samotného tréninku, ale také regeneraci po tréninku. Jaké jsou složky takových přípravků? V první řadě jsou tam sacharidy – ty jsou obrovskou injekcí energie potřebné k tréninku. Proteiny jsou zodpovědné za budování pevných svalových vláken, podporují také regeneraci svalů po tréninku.

Důležité také je, že bílkoviny budují svaly, a tím přispívají k růstu svalové hmoty. Dalšími prvky jsou: taurin, citrulin malát a další. Produkty tohoto typu také podporují rychlejší spalování tuků, a tím budování čisté svalové hmoty. Pravidelný příjem posiluje organismus a jeho výkonnost.

Co jsou spalovače tuků?

Spalovače tuků jsou produkty, které podporují spalování tuků. Doporučují se především lidem bojujícím s nadváhou, ale jejich využití je mnohem širší. Jsou také produktem, který berou sportovci. Působení tohoto produktu je založeno na donucení těla získávat energii z lipidů, nikoli z bílkovin.

Tato situace způsobuje, že tělo využívá jako zdroj energie tukovou tkáň. Tento princip je založen na termogenice – při zvýšené tělesné teplotě tělo čerpá energii ze zásob. Zajímavé je, že sportovci upozorňují na další výhodu užívání tohoto typu přípravků – v první řadě umožňují zbavit se podkožní vrstvy vody, která je při tréninku další zátěží.

Spalovače tuků jsou výborným prostředkem pro podporu budování čisté svalové hmoty, proto jsou doporučovány pro sportovce na dlouhé tratě. Pravidelné užívání těchto doplňků výrazně přispívá k budování krásné postavy sportovce.

Co obsahují spalovače tuků?

Spalovače tuků, tedy spalovače tuků, jsou produkty doporučované především jako doplňky stravy podporující hubnutí. Mezi jejich základní úkoly patří stimulace organismu k čerpání energie z uložené tukové tkáně a také snížení chuti k jídlu.

Tento produkt je však doporučován i pro sportovce, kteří chtějí budovat čistou svalovou hmotu a tím formovat svou postavu. Co jsou spalovače tuků? V první řadě je to L-karnitin – zvyšuje výkonnost organismu a urychluje proces spalování podkožního tuku. Zelený čaj obsažený v těchto produktech je navržen tak, aby urychlil metabolismus a donutil tělo spalovat lipidy.

Stejné vlastnosti má i extrakt z hořkého pomeranče. Posledním prvkem je CLA – konjugovaná kyselina linolová, která je zodpovědná za zvýšení energetických zásob organismu a za budování svalové hmoty bez tuku. Je také zodpovědný za postupné zvyšování tělesné teploty.