Nebezpečné látky na dosah ruky

Trh s doplňky stravy a sportovní výživou je značný. Obsahuje také látky, které mohou vážně poškodit vaše zdraví. Vyplatí se věnovat pozornost tomu, co a od koho nakupujeme.

Vše chce svůj čas – rozumnou volbou je užívání legálních doplňků, které seženete v profesionálních stacionárních i internetových obchodech. Abychom dosáhli uspokojivých výsledků, musíme cvičit systematicky a vybrat typ tréninku pro zamýšlený účel. Strava je navíc velmi důležitá, protože hlavním zdrojem bílkovin a sacharidů by měla být ona, nikoli živiny.

Doplňky stravy doplňují stravu a měly by pocházet ze spolehlivého a legálního zdroje. Žádný produkt, který je bezpečný, nám nezajistí rychlé výsledky bez intenzivního tréninku a správné výživy. Někteří se však rozhodnou sáhnout po prostředcích, které jsou distribuovány na internetu. Bývají to silná anabolika, jejichž užívání může vést k těžkým depresím, problémům s oběhovým systémem, játry a ledvinami.

Předcházejme zraněním kloubů

Intenzivní trénink v posilovně je pro naše tělo velkou výzvou. Aby nedocházelo k přetrénování a zraněním, vyplatí se pořídit si přípravky, které nám poskytnou složky chránící naše klouby.

Klouby pod kontrolou – loketní a kolenní klouby jsou zvláště citlivé na pohmoždění. Pokud plánujeme intenzivní cvičení, měli bychom užívat přípravky bohaté na glukosamin. Tato látka se často kombinuje s chondroitinem, přispívajícím ke správnému stavu kloubní chrupavky. Užívání tohoto typu přípravků vám umožní chránit klouby, zvýšit jejich odolnost a urychlit regeneraci. Stojí za to pamatovat na systematické používání tohoto typu doplňků, protože bolesti kloubů nezmizí ani po jednorázovém užití glukosaminového doplňku.

Doplňkové složky doplňků – kromě základních látek podporujících regeneraci a ochranu kloubů se doporučuje hledat doplňky s obsahem vitamínu C a B6. Tyto prvky podporují tvorbu kolagenu a snižují riziko poranění kloubů.

Vybavení pro fanoušky silových sportů

Když chodíte do posilovny a plánujete začít pracovat na své postavě, vyplatí se zásobit se produkty, které doplní nedostatek živin a pomohou vám rychleji se zotavit po intenzivním cvičení.

Nápoje především – do tašky na tělocvik bychom si měli dát něco k pití. Voda je výbornou volbou, ale při intenzivním cvičení nemusí být dostatečným řešením. Během tréninku ztrácíme cenné elektrolyty, jejichž hladiny v těle lze vyrovnat pitím izotonických nápojů. Neobsahují cukr, převážně vodu, a obsah mikroživin umožňuje rychlejší návrat do formy.

Racionálně vybrané živiny – výběr živin by měl být diktován efekty, kterých chceme svou prací dosáhnout. V první řadě se vyplatí zaměřit se na bílkoviny, které se nejen podílejí na budování svalů, ale podílejí se i na procesu spalování tuků. Jeho obsah živin by neměl nikoho překvapit. Při plánování spalování tuků se zaměřme na živiny obsahující látky zrychlující metabolismus.