Gainery doplní dietu

Jíst správnou stravu při cvičení silových sportů není jednoduché. Musíte si vybrat správné ingredience, hlídat si množství jídel, která jíte, a zajistit, aby poskytovaly velké množství bílkovin a sacharidů. Cílem je zvýšit množství energie, se kterou můžeme efektivněji budovat hmotu a vyřezávat.

Podpora diety – samotná dieta se může ukázat jako příliš chudá na makroživiny. Někdy také nestíháme připravit pevné jídlo, protože jsme v práci nebo spěcháme. Jako užitečné se ukazují gainery, tedy suplementy obsahující velké množství vhodně zvolených bílkovin, sacharidů a málo tuků. Ty druhé se objevují pouze v hodnotné podobě. Ve složení dobrých gainerů nechybí ani vitamíny a minerály podporující kondici organismu. Mohou být použity místo jídel nebo jako doplněk k nim, což je lepší varianta. Dávkování závisí na tom, jak je naše strava bohatá na bílkoviny a sacharidy.

Protein a jeho role

Protein hraje důležitou roli ve stravě lidí provozujících silové sporty. V první řadě je to stavební kámen svalové tkáně, což je cílem každého, kdo začíná trénovat na hmotu. Protein se nachází v mnoha produktech a ve stravě pro hmotu se zaměřujeme na ty nejbohatší na stavební materiál tkání.

Hromadná dieta – Velmi oblíbeným produktem, který se používá k přípravě pokrmů v hromadné dietě, je kuřecí maso. Filet lze připravit na mnoho způsobů, proto je oblíbenou volbou. Navíc se hodí k rýži nebo nudlím, které jsou cenným zdrojem sacharidů, které jsou další nezbytnou složkou, kterou tělu dodáme při hromadné dietě.

Protein v doplňcích – Ne vždy máme čas připravit šest jídel bohatých na bílkoviny a sacharidy. Dobrým řešením je proto suplementace, díky které naše tělo dostává správné množství cenných prvků. Protein lze nalézt mimo jiné v typických suplementech na syrovátkové bílkovině, ale také v gainerech, které jsou kombinací sacharidů a bílkovin.

Široký sortiment pro sportovce

Při plánování budování svalové hmoty a tvarování postavy se vyplatí seznámit se s širokou nabídkou obchodů pro sportovce. Najdeme zde všechny produkty, které nám pomohou dosáhnout očekávaných výsledků legálním a bezpečným způsobem.

Živiny pro strongmany – široký výběr doplňků umožňuje vybrat si produkt bohatý na bílkoviny, sacharidy a všechny látky, které stimulují růst svalové hmoty, chrání klouby a svaly po cvičení a také urychlují regeneraci. Díky vhodným suplementům můžeme cvičit efektivně, protože správně zvolené látky brzdí efekt odbourávání bílkovin po intenzivní zátěži. Výsledky naší práce tedy nemizí krátce po odchodu z posilovny.

Forma a chuť – na pultech výživových obchodů najdeme doplňky v prášku, které rozpustíme ve vodě. Navíc získáme kapsle, ampule, tyčinky a nápoje, díky kterým doplníme poptávku po bílkovinách a sacharidech. V nabídce jsou také vitamínové doplňky, které vám umožní vypořádat se s únavou přirozeně.